Deň otvorených dverí na RÚVZ v Prešove
Pri príležitosti Medzinárodného dňa zdravia sa naši žiaci prvých ročníkov a kvinty 9. apríla 2026 zúčastnili Dňa otvorených dverí na Regionálnom úrade verejného zdravotníctva v Prešove.
Aktivita bola realizovaná pod záštitou členov školského parlamentu, ktorí sa podieľali na organizačnom zabezpečení účasti žiakov.
Po úvodnom predstavení práce úradu boli žiaci rozdelení do skupín a absolvovali viacero zaujímavých stanovíšť. Vyskúšali si meranie telesných hodnôt, test telesnej zdatnosti, kontrolu hygieny rúk pomocou UV lampy či pozorovanie mikroorganizmov pod mikroskopom.
Zaujali ich aj ukážky z oblasti kvality vody, prevencie fajčenia a informácie o škodlivosti nikotínu, vapingu a moderných nikotínových produktov.
Podujatie bolo pre žiakov poučné, praktické a prinieslo im množstvo nových poznatkov o ochrane zdravia, prevencii ochorení a zdravom životnom štýle.










