preskočiť navigáciu klávesové skratky hlavná stránka , aktuálne oznamy , mapa stránok , mapa webového sídla , kontakt , dokumenty školy , fotogaléria , prijímacie konanie , prehlásenie o prístupnosti , rozvrhy učiteľov, žiakov a miestností , úspechy , webmail pre zamestnancov a žiakov školy ,
   

 

Byť jednotkárom (alebo aspoň dobrým žiakom) sa ešte stále oplatí, pretože projekt Za jednotky dole vodou... vstupuje v roku 2017 do svojho už 3. ročníka, ktorého súčasťou bude aj naša škola Gymnázium Jána Adama Raymana v Prešove.

Dobrovoľníci zo Slovenského skautingu, vďaka štedrej podpore Karpatskej nadácie a spoločnosti T-systems Slovakia s.r.o. z programu „T" for all, all for „T" pre nás pripravili projekt Za jednotky dole vodou..., cieľom ktorého je podpora a motivácia žiakov k lepším študijným výsledkom aj tým spôsobom, že pre nás zorganizujú zážitkový splav rieky Hornád, ktorého sa tento rok zúčastní trieda II.B v sprievode pedagógov PaedDr. Márie Novosadovej a Mgr. Rastislava Pališčáka dňa 07.06.2017.

Rovnako ako každá škola zapojená do projektu, sme si mohli vybrať až 26 účastníkov (žiakov a učiteľov), zvoliť si termín splavu a o zvyšok bolo postarané. Na výber bol jednoduchý, akciou nabitý splav rieky alebo malá škola kajakovania resp. kanoistiky na vybranom mieste, spolu s ďalším sprievodným programom ako lukostreľba, netradičné hry a športy, atď.

Bez ohľadu na voľbu, samotná aktivita nepozostáva len z nasadnutia do člnov, ale jej účastníci sa čo to naučia o:

  • základoch kanoisticky resp. kajakovania, t.j. výstroj a vybavenie na vodu, pohybové a riadiace úkony pádlom (technika ovládania člna),
  • čítaní vody, rozoznávaní a predvídaní rizík, výberu správneho smeru, taktike splavovania veľkých skupín,...
  • bezpečnosti na vode, záchrane z člna, záchrane z brehu, plávania v prúdiacej vode,

a okrem toho to je skvelá zábava, relax a pohľad na krajinu z úplne iného uhla.

O bezpečnosť celej akcie je bude postarané inštruktormi Slovenského skautingu, ktorí skupinu pred splavom poučia o záchrane a bezpečnosti správania sa na vode a absolvujú s účastníkmi krátku inštruktáž ovládania plavidla. Všetci účastníci dostanú k dispozícii certifikované plávacie vesty a nepremokavé lodné vaky na osobné veci.

 

Plagát projektu

Logo T-Systems Slovakia s.r.o.     Logo Karpatskej nadácie

 


rozvrh   webmail    kontakt   Facebook 55. výročie GJAR   mapa webu   prehlásenie o prístupnosti  
© 2013 Gymnázium Jána Adama Raymana, Prešov
Správca obsahu a technický prevádzkovateľ webového sídla: Gymnázium Jána Adama Raymana