Úspechy naších študentov v školskom roku 2013/2014
Turnaj mladých fyzikov
4. miesto - Šimon Midlik (kapitán), Peter Mikuš, Martina Drapová, 4.C, Jaroslav Hofierka, 4. B a Kristián Leško, 3.E.
Fyzikálna olympiáda - 56. ročník, krajské kolo
kategória A:
Jaroslav Hofierka, 4.B - 1. miesto
kategória C:
Robert Kľučár, 2.D - 4. miesto
Jakub Jambrich, sexta - 7. miesto
Michal Čirip, sexta - 9. miesto
Matej Repka, 2.C - 9. miesto
Fyzikálne filmy
, užší výber v celoslovenskom finále – Pavol Nazarej, Daniel Staruch, Kristián Leško
Astronomická olympiáda
krajské kolo- Jakub Jambrich, sexta; Kristián Leško, 3.E
celoslovenské kolo - Jakub Jambrich (sexta) 5. miesto a postup na medzinárodné kolo do rumunského mesta Suceava.
Čo vieš o hviezdach
okresné kolo
I. kategória 25. marca 2014,
27 súťažiacich 4. – 5. miesto Samuel Baňas, prima
II. kategória 26. marca 2014,
42 súťažiacich 25. – 26. miesto Viktória Čižíková, sekunda
31. miesto Tatiana Hirková, sekunda
III. kategória 27. marca 2014,
15 súťažiacich 2. miesto Jakub Jambrich, sexta
4. miesto Kristián Leško, 3. E
krajské kolo
III. kategória 25. marca 2014,
6 súťažiacich 3. miesto Jakub Jambrich, sexta
Fyzikálne filmy
Paralelné svety (Lea Belejová, Alica Marinicová, VII OA)
Lea Belejová, septima ...účasť v celoslovenskom finále Festivalu fyzikálnych filmov (z 90 filmov postup do 40 hodnotených v Bratislave)
Fyzikálna záťaž (Tatiana Kupková, Soňa Semanová, 2.D)
3D holografické premietanie (Nicolas Alvarez, VII OA)
Alica Marinicová, Nicolas Alvarez ... účasť v celoslovenskom finále Festivalu fyzikálnych filmov
Chain reaction – reťazová reakcia
2 tímy našej školy sa zapojili do súťaže o video s najzaujímavejším strojom na reťazovú reakciu, ktorý funguje na základe fyzikálnych a chemických reakcií:
Tím Gjarkovci: Martina Drapová, Andrea Kapraľová, Jaroslav Hofierka, Šimon Midlik, Kristián Leško
Tím Kačička: Antónia Vojteková, Patrik Sivulič, Simona Viktorová, Lýdia Viktorová, Ľubomíra Mudrová, Terézia Harausová
Urob si doma Energetický audit
Žiaci 1. B a 1. D navrhli zaujímavé riešenia šetrenia energií v domácnosti - cena pre najaktívnejšiu školu.
Prvé miesto - Daniel Kocan (septima)