preskočiť navigáciu klávesové skratky hlavná stránka , aktuálne oznamy , mapa stránok , mapa webového sídla , kontakt , dokumenty školy , fotogaléria , prijímacie konanie , prehlásenie o prístupnosti , rozvrhy učiteľov, žiakov a miestností , úspechy , webmail pre zamestnancov a žiakov školy ,
   

Netradičná hodina dejepisu v 2.B

 

Dňa 9. decembra 2016 (piatok) sa na štvrtej hodine presunula trieda 2 .B do obdobia 19. storočia, éry romantizmu.
 
Celá hodina sa niesla v znamení romantizmu a všetkého čo sa s ním spája. Túto éru sa žiaci snažili priblížiť prostredníctvom kostýmov, výzdoby učebne umenia a kultúry, malého koncertu klavíra a bubnov predstavením skladby The dance of sugar fairy, recitácie básne Marína, predstaviteľa romantizmu, Andreja Sládkoviča,  tancovania štvorylky, vytvárania živých obrazov,  hereckého priblíženia doby a malého občerstvenia v podobe koláčikov.
 
Žiaci sa snažili čo najlepšie priblížiť obdobie romantizmu. Zachytili romantizmus na Slovensku, ale hlavne zahraničí. 
Žiaci 2. B si takisto vyskúšali stvárňovanie známej fotografie Štúrovcov, slávneho obrazu Napoleona Bonaparteho a obrazov dobových maliarov. Hodina sa zakončila vyrozprávaním udalostí so snahou priblížiť sa dobe romantizmu. Na záver si žiaci urobili pár spomienkových fotiek v kostýmoch.
 
 
Napísala Soňa Kašická a Patrícia Mníchova (II.B)
 

rozvrh   webmail    kontakt   Facebook 55. výročie GJAR   mapa webu   prehlásenie o prístupnosti  
© 2013 Gymnázium Jána Adama Raymana, Prešov
Správca obsahu a technický prevádzkovateľ webového sídla: Gymnázium Jána Adama Raymana