preskočiť navigáciu klávesové skratky hlavná stránka , aktuálne oznamy , mapa stránok , mapa webového sídla , kontakt , dokumenty školy , fotogaléria , prijímacie konanie , prehlásenie o prístupnosti , EduPage GJAR , úspechy , webmail pre zamestnancov a žiakov školy ,
   

Naše úspechy

Na pôde Prešovskej univerzity sa uskutočnil 15. ročník regionálneho kola súťaže Mladý Európan.

Našu školu reprezentovali žiaci: Rastislav Oravec, Matej Kaňuch a Oliver Varchol.

Žiakom Gymnázia Jána Adama Raymana srdečne blahoželáme k 2. miestu.

 

 

mlady europan

 

mlady europan1

 

Srdečne blahoželáme nášmu absolventovi Dávidovi Pásztorovi k získaniu striebornej medaily na Medzinárodnej matematickej olympiáde.

V rámci slovenského tímu získal najvyšší počet bodov, a teda bol najúspešnejší.

Viac informácií:

 

 

 

Z aktivity Krajskej komisie Matematickej olympiády PSK sa dňa 20. 6. 2020 uskutočnili v Prešovskom kraji neoficiálne krajské kolá Matematickej olympiády v kategóriách B a C.

Účasť bola dobrovoľná pre žiakov, ktorí by boli pozvaní na oficiálne krajské kolo MO, úlohy boli rovnaké, aké by boli na oficiálnom krajskom kole MO.

O počte účastníkov a ich výsledkoch hovoria tabuľky:

Blahoželáme našim žiakom k dosiahnutým výsledkom.

Ďakujeme všetkým - organizátorom aj účastníkom - za realizáciu súťaže v náročných podmienkach.

 

 

Vo štvrtok 17.9.2020 sa konalo prezenčné finálové kolo Kybersúťže. Tomuto kolu predchádzali dve online kola cez, kt. úspešne postúpil náš žiak septimy Dávid Brodňanský.

 

Úlohou žiakov vo finálovom kole bolo v skupinách riešiť úlohy z oblasti kybernetickej bezpečnosti. Boli postavení do úlohy vyšetrovateľov trestného činu, ktorí mali prístup k obrazu disku podozrivej osoby. Z disku mali dostať informácie, ktoré by pomohli vyriešiť trestný čin, čiže bolo potrebné prezrieť históriu prehliadania na internete, mailovú komunikáciu, dešifrovať zašifrované archívy, nájsť v určenom počítači malvér a tiež zistiť čo bolo jeho spúšťačom a zdrojom …

 

Dávidovi ďakujeme za reprezentáciu školy a veríme, že nadobudnuté skúsenosti efektívne zúročí.

 

PK MI

 

V dňoch 29. - 30. 6. 2020 sa uskutočnilo celoštátne kolo Matematickej olympiády, kategória A netradičnou, dištančnou formou.

Po víťazstve na krajskom kole MO, kategória A (so ziskom plného počtu bodov) sa náš žiak Dávid Pásztor umiestnil medzi víťazmi aj na celoštátnom kole.

Dávidovi držíme prsty, aby po výberovom sústredení úspešne reprezentoval Slovensko a GJAR na Medzinárodnej matematickej olympiáde (IMO) v septembri v Petrohrade a nadviazal tak na minuloročný úspech, keď na IMO reprezentoval Slovensko a získal bronz.

Ďakujeme!


EduPage   webmail    kontakt   Facebook 55. výročie GJAR   mapa webu   prehlásenie o prístupnosti  
© 2013 Gymnázium Jána Adama Raymana, Prešov
Správca obsahu a technický prevádzkovateľ webového sídla: Gymnázium Jána Adama Raymana