preskočiť navigáciu klávesové skratky hlavná stránka , aktuálne oznamy , mapa stránok , mapa webového sídla , kontakt , dokumenty školy , fotogaléria , prijímacie konanie , prehlásenie o prístupnosti , EduPage GJAR , úspechy , webmail pre zamestnancov a žiakov školy ,
   

Naše úspechy

Pri príležitosti Dňa Zeme zverejnili Mladí reportéri výsledky národnej súťaže, v ktorej každoročne súťažia reportážne články, fotografie, kampane a videá zamerané na riešenie lokálnych problémov životného prostredia. Aj v čase pandémie, kedy kontakt s ľuďmi bol obmedzený a práca reportérov náročnejšia, sa do súťaže prihlásilo 63 príspevkov reportérov zo 14 škôl z celého Slovenska.

V tejto konkurencii sa na 2. mieste v kategórii reportážny článok (15-18 rokov) umiestnili Alexandra Dzurillová a Veronika Jenčová zo septimy s článkom Spravodlivosť v platbe za odpad.

Autorky, víťazky v národnom kole, sú ocenené pozvánkou na tradičný júnový terénny workshop, kde budú pracovať pod vedením odborníkov z oblasti ochrany životného prostredia a médií (samozrejme v prípade priaznivej COVID-19 situácie).

Alexandre a Veronike BLAHOŽELÁME, tešíme sa z ich úspechu a želáme veľa elánu v práci, tiež veľa tvorivých nápadov a úspechov!

Viac o programe Mladých reportérov pre životné prostredie sa dozviete na www.mladireporteri.sk

V dňoch 29. a 30. marca 2021 sa uskutočnilo online krajské i celoštátne kolo náročnej tímovej súťaže Turnaj mladých fyzikov. V rámci kraja naše družstvo obsadilo 1. miesto. V celoštátnom meradle sa družstvo v zložení Martin Kóša (II. A), Alexandra Kačmariková (II. A), Karol Marinica (sexta A) a Martin Huk (oktáva A) umiestnilo na 8. mieste.

Alexandra Kačmariková sa venovala úlohe s názvom Svetelné fúzy, Martin Kóša prezentoval riešenie úlohy Ručný vrtuľník, Karol Marinica sa zaoberal úlohou Synchronizované sviečky a Martin Huk riešil úlohu Špongia.

9. marca 2021 sa uskutočnilo online aj KK FO A. Školu reprezentovali Martin Huk (oktáva A) a Martin Fedorko (III.A).

Blahoželáme k úspechom a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy!

Dňa 8.4.2021 sa uskutočnilo krajské kolo chemickej olympiády kat. B online formou, ktorého sa zúčastnili 5 žiaci: Veronika Puškášová (II.C)- 3.miesto, Alexandra Kačmáriková (II.A)- 6.miesto, Vít Orlický (V.OA)- 7.miesto, Veronika Langová (II.C)- 10.miesto, Matej Petz (V.OA)- 13.miesto. Blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy.

PK chémie

Koncom marca 2021 sa konalo okresné kolo vedomostnej súťaže Čo vieš o hviezdach. Naša škola mala bohaté zastúpenie vo všetkých kategóriách.

Dňa 23. marca 2021 v I. kategórii (4. - 6. ročník ZŠ a 1. ročník 8-ročného gymnázia) súťažilo 14 žiakov z okresu Prešov. Na vynikajúcom 2. mieste sa umiestnil Miloslav Tokár, na 3. mieste Iveta Štefančínová a na 4. mieste Radovan Štefančín, všetci z prímy A.

V II. kategórii dňa 24. marca 2021 súťažilo 11 súťažiacich z okresu Prešov. Na postupovom 3. mieste sa umiestnila  Aneta Štefančínová (tercia A), na 4. mieste Marek Jambrich (sekunda A) a na 5. mieste Alex Kanderka (tercia A).

 

Aj v III. kategórii, ktorá sa  konala dňa 25. marca 2021, sme mali široké zastúpenie. Výborné 1. miesto obsadil Matúš Klimko (septima A), Lenka Poniková (II. A) uspela na 4. mieste, Martin Kóša (II. A) obsadil 7. miesto, Karol Marinica zo sexty A sa umiestnil na 8. mieste, Michal Bulla (II. A) sa umiestnil na 9. mieste a Alexandra Kačmariková (II. A) na 10. mieste.

Srdečne ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy a úprimne blahoželáme!

Milkovi, Ivetke, Anetke a Matúšovi prajeme veľa úspechov aj na celoštátnom kole, ktoré sa uskutoční 6. mája 2021.

Dňa 31.3.2021 sa konalo okresné kolo Matematickej olympiády. Žiaci súťažili online.

Kategórie Z6 sa zúčastnili aj 3 žiaci našej prímy: Iveta Štefančínová, Radovan Štefančín, Michaela Sekeráková. 
Ivetka a Radko obsadili 4. - 8. miesto. Miška sa umiestnila na 9. mieste.
Kategórie Z7 sa zúčastnili 2 žiaci sekundy: Richard Prikler a Sebastián Mačura.
Sebi obsadil krásne 2. miesto a Riško 4. - 5. miesto.
V kategórii Z8 nás reprezentovali žiaci tercie: Adam Korž, Aneta Štefančínová, Ján Roba.
Adam obsadil 9. - 11. miesto, Anetka 12. - 13. miesto.
Za reprezentáciu školy ĎAKUJEME a BLAHOŽELÁME.

logo     logo      logo      logo     Facebook GJAR     Instagram
          GJAR     logo     logo    
© 2013 Gymnázium Jána Adama Raymana, Mudroňova 20, Prešov
Správca obsahu a technický prevádzkovateľ webového sídla: Gymnázium Jána Adama Raymana, Mudroňova 20, Prešov