preskočiť navigáciu klávesové skratky hlavná stránka , aktuálne oznamy , mapa stránok , mapa webového sídla , kontakt , dokumenty školy , fotogaléria , prijímacie konanie , prehlásenie o prístupnosti , EduPage GJAR , úspechy , webmail pre zamestnancov a žiakov školy ,
   

Naše úspechy

V dňoch 27. - 30. marca 2019 sa v Bardejove konalo celoštátne kolo Olympiády v informatike kategórie A. Náš žiak Dávid Pásztor (III. A) sa v súťaži umiestnil na výbornom 16. mieste (výsledková listina). K výsledku blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy.

Na krajskom kole biologickej olympiády v kategórii B nás v teoreticko – praktickej časti úspešne reprezentovali Martin Čandík z II.B a Patrícia Potočňáková z V.OA.

Obidvaja sú úspešní riešitelia. Ďakujeme a prajeme veľa ďalších úspechov v reprezentácii našej školy.

V týchto dňoch sa tešíme z úspechu našich Mladých reportérov pre životné prostredie. Ich článok s názvom: Včely v meste: malý hmyz, veľké problémy vyhral súťaž v kategórii článok 15 - 18 ročných reportérov. Autorom článku: Karolíne Mathiovej, Laure Rinďovej a Tomasovi Bartlemu z III.B blahoželáme a držíme palce v medzinárodnej súťaži. Víťazné práce postupujú do medzinárodného kola súťaže, kde sa stretnú s víťazmi z vyše 30 krajín zapojených do programu Mladí reportéri pre životné prostredie z celého sveta. Výsledky budú zverejnené 5. júna (Svetový deň životného prostredia). Ocenení reportéri nedostanú žiadne vecné ceny, ale pozvánku na praktický štvordenný workshop a príležitosť ďalej rozvíjať žurnalistické zručnosti. 

Do súťaže sa zapojili aj žiačky zo sexty: Veronika Nazarejová, Zuzana Galdunová a Karolína Javorská, ktoré so svojím článkom nezvíťazili, napriek tomu ich organizátori pozvali na júnový workshop.

Výsledky súťaže, aj iné informácie o súťaži nájdete na stránke Mladých reportérov

Nech sú tieto malé i veľké úspechy povzbudením aj pre iných...

 

Dňa 27.3.2019 sa konala matematická súťaž PYTAGORIÁDA. 
Zúčastnili sa jej aj niektorí žiaci našej prímy, sekundy a tercie. Na krásnom 2. mieste v kategórii P6 skončil Alex KANDERKA z 01.A a Adam NOVOTNÝ z tej istej triedy
na 9. mieste. V tejto kategórii súťažilo 36 žiakov a len tretina z nich bola úspešnými riešiteľmi. V kategórii P7 súťažilo 42 žiakov, úspešnými bola taktiež len tretina, teda 14 študenti. Marek MIHALKO z 02.A
obsadil pekné 7. miesto. V kategórii P8 súťažilo 40 žiakov, z nich 16 boli úspešnými riešiteľmi. 12. priečku obsadili zhodne
Natália IVANECKÁ a Dávid ONDRIJA z 03. A. Všetkým žiakom, ktorí sa súťaže zúčastnili ďakujeme za účasť a úspešným riešiteľom srdečne BLAHOŹELÁME.

 

Dňa 03. 04. 2019 sa uskutočnilo obvodné kolo v hádzanej žiakov SŠ na Spojenej škole Ľ. Podjavorinskej Prešov.

Družstvo chlapcov našej školy v skupine odohralo zápasy s týmito výsledkami : GJAR – SŠ Ľ. Podjavorinskej 13:13, GJAR – SPŠ stavebná 20:7 sme obsadili 1. miesto.

K postupu do finále Okresného kola blahoželáme.


logo     logo      logo      logo     Facebook GJAR     Instagram
          GJAR     logo     logo    
© 2013 Gymnázium Jána Adama Raymana, Mudroňova 20, Prešov
Správca obsahu a technický prevádzkovateľ webového sídla: Gymnázium Jána Adama Raymana, Mudroňova 20, Prešov