preskočiť navigáciu klávesové skratky hlavná stránka , aktuálne oznamy , mapa stránok , mapa webového sídla , kontakt , dokumenty školy , fotogaléria , prijímacie konanie , prehlásenie o prístupnosti , EduPage GJAR , úspechy , webmail pre zamestnancov a žiakov školy ,
   

Naše úspechy

Biologická olympiáda kategória C aj s našou účasťou

Dňa 8. februára 2021 sa vo virtuálnom prostredí uskutočnil 55. ročník Biologickej olympiády okresného kola v kategórii C. Zastúpenie sme mali v oboch odbornostiach - v teoreticko-praktickej aj v projektovej - a v oboch sme boli úspešní.

V teoreticko-praktickej časti sa na 7. mieste umiestnila žiačka tercie Aneta Štefančínová a na 8. mieste jej spolužiak Alex Kanderka. V projektovej časti obsadil 3. miesto Alex Kanderka a 4. miesto Aneta Štefančínová.

Obom žiakom srdečne blahoželáme!
Slávka Čorejová

Dňa 11. februára 2021 sa uskutočnilo on-line okresné kolo Dejepisnej olympiády, v ktorom sme mali opäť svoje zastúpenie. Zmenené a netradičné podmienky našich súťažiacich nezaskočili  a s nástrahami on-line testu sa vysporiadali veľmi dobre, veď posúďte sami:

Kategória C (kvarta)

Matej Baran – 8. miesto

Marko Viliam Paľo – 11. miesto

Kategória D (tercia)

Marek Ištok – 3. miesto

Alex Kanderka – 8. miesto

Kategória E (sekunda)

Jakub Fedorko – 1. miesto a postup do krajského kola

Sebastián Mačura – 3. miesto

Chalanom ĎAKUJEME za vzornú reprezentáciu, gratulujeme k úspechom a Jakubovi držíme prsty v krajskom kole. 

Fyziklání je medzinárodná tímová súťaž žiakov stredných škôl, ktorí majú záujem o fyziku a riešenie zaujímavých úloh.

Dňa 12.02.2021 sa konal jej 15. ročník. Súťažilo 441 tímov z celého sveta online 3 hodiny v maximálne 5-členných družstvách.

Našu školu úspešne reprezentovali dve družstvá.

Tím s názvom "kamaráti z gjarka" Dávid Brodňanský (septima A), Matej Korž (septima A), Emma Kotuľáková (sexta A), Barbora Šofranková (sexta A) a Martin Kóša (II. A) súťažil v kategórii B v konkurencii 121 ďalších tímov. Umiestnil sa celosvetovo na 62. mieste, zo slovenských tímov skončil na 7. mieste. 

Tím "Rustark" v zložení Tomáš Barica, Vít Orlický, Matej Petz, Richard Miščík a Karol Marinica (všetci zo sexty A) súťažil v kategórii C s ďalšími 175 tímami. V celosvetovej konkurencii skončil na 33. mieste, v rámci Slovenska na 5. mieste.

Srdečne blahoželáme a v týchto náročných časoch ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy!

 

 

Dňa 10. februára 2021 sa v on-line priestore uskutočnilo krajské kolo Olympiády v anglickom jazyku.

Našu školu skvelo reprezentoval Martin Smolko zo IV.B v kategórii 2B.

V silnej konkurencii škôl z Prešovského kraja sa umiestnil na 1. mieste a postupuje do celoslovenského kola.

 

Ďakujeme za vynikajúcu reprezentáciu školy.
Blahoželáme a držíme palce! 

5. februára 2021 sa uskutočnil online formou 6. ročník súťaže CHEMIKLÁNI. V konkurencii 30 tímov z Česka a Slovenska sa náš tím SULUSIDIEM (Soňa Vasičková, Lucia Bartle, Simona Kušnírová, Diana Dopiriaková a Ema Tuptová - všetky z 2.B) umiestnil na 14. mieste.

Chemiklání je jednodňová súťaž určená pre 3 - 5členné tímy stredoškolákov, ktorí sa zaujímajú o chémiu. Usporiada ju Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice a študentský spolok Alumni scientiae bohemicae. Tímy riešia súbor teoretických úloh na čas - ktorý tím vyrieši najviac, vyhráva.

Dievčatám blahoželáme, tešíme sa z ich úspechu a želáme im veľa nadšenia pre chémiu!  PK Bio-Che-Fyz


logo     logo      logo      logo     Facebook GJAR     Instagram
          GJAR     logo     logo    
© 2013 Gymnázium Jána Adama Raymana, Prešov
Správca obsahu a technický prevádzkovateľ webového sídla: Gymnázium Jána Adama Raymana