preskočiť navigáciu klávesové skratky hlavná stránka , aktuálne oznamy , mapa stránok , mapa webového sídla , kontakt , dokumenty školy , fotogaléria , prijímacie konanie , prehlásenie o prístupnosti , EduPage GJAR , úspechy , webmail pre zamestnancov a žiakov školy ,
   

Naše úspechy

Posielame Vám pozdrav z majstrovstiev Slovenska v šachu. Kde súťažili žiaci  z triedy VI.OA Daniel Kostura a Natália Ivanecká.

Natálka Ivanecká sa umiestnila na krásnom 2. mieste v kategórii dievčat do 18 rokov.

Blahoželáme a prajeme obom veľa úspechov

Schránka02.jpg

 

Aktivity a úspechy „malého gymka“ v biológii a vo fyzike v školskom roku 2021/2022

 

„Každý je génius. Ale ak budete posudzovať rybu podľa jej schopnosti vyliezť na strom, bude celý svoj život žiť s vedomím, že je neschopná.“ (Albert Einstein)

 

V 11. ročníku súťaže si svoj „zdravý rozum“ naplno zapojilo 9585 žiakov 2.stupňa základných škôl a príslušných tried osemročných gymnázií z celého Slovenska.

V školskom kole sa u nás do súťaže zapojilo 12 žiakov z tried príma – kvarta.  Do regionálneho kola, medzi 80 najbystrejších východniarov, postúpili Richard Prikler z tercie, Miroslava PramíkováDávid Mrúz z kvarty. Chlapcom sa podarilo v tomto kole umiestniť na 19. a 3. mieste, čím si zabezpečili účasť na celoštátnom kole.

Dňa 30. mája sa finále súťaže konalo v priestoroch Trenčianskeho hradu. Žiaci pri riešení náročných úloh, ktoré boli zamerané na postreh, orientáciu, prácu v tíme preukázali svoje schopnosti v logickom uvažovaní. V silnej konkurencii sa Dávid umiestnil vo finále na nádhernom 13. mieste. Richard tiež získal cenné skúsenosti, ktoré určite ocení v súťaži v budúcom roku.

 

Tešíme sa, že žiaci majú stále odvahu používať svoj vlastný rozum.

Všetkým blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy ;)

 

Dňa 22.4.2022 sa skupina žiakov tretieho ročníka Timothy Ján Fecko (III.C), Filip Cvik (III.C) a Martin Mochňacký (III.A) nášho gymnázia zúčastnili 17. ročníka regionálneho kola súťaže „Mladý Európan" na pôde Filozofickej fakulty Prešovská univerzita v Prešove, kde v konkurencii rovesníkov z iných stredných škôl získali prvé miesto a postup na celoslovenské kolo v Trenčíne.

Súťažiacim blahoželáme, aj v tomto kole držíme prsty a ďakujeme za reprezentáciu našej školy.

 

mlady eu

mlady eu1

 

Na základe výsledkov školského kola chemickej olympiády kategórie C boli na krajské kolo pozvaní 5 prváci nášho gymnázia.

Dňa 12. mája 2022 cestovali olympionici do Svitu, aby si zmerali sily s 33 rovesníkmi v teoretickej aj praktickej časti súťaže. Účastníci KK CHO C z Gymnázia Jána Adama Raymana reprezentovali školu úspešne:


6. miesto    Segľa Samuel 1.C
11. miesto   Augustínová Alica 1.A
12. miesto  Krenická Soňa Kvinta A
13. miesto  Kračinovský Ján 1.A
14. miesto  Pastorek Tadeáš 1.A

https://sossvit.edupage.org/news/?eqts=MTUzNjc1ODcxMw==#photos:album:328 
Blahoželáme!


logo     logo      logo      logo     Facebook GJAR     Instagram
          GJAR     logo     logo    
© 2013 Gymnázium Jána Adama Raymana, Mudroňova 20, Prešov
Správca obsahu a technický prevádzkovateľ webového sídla: Gymnázium Jána Adama Raymana, Mudroňova 20, Prešov