preskočiť navigáciu klávesové skratky hlavná stránka , aktuálne oznamy , mapa stránok , mapa webového sídla , kontakt , dokumenty školy , fotogaléria , prijímacie konanie , prehlásenie o prístupnosti , EduPage GJAR , úspechy , webmail pre zamestnancov a žiakov školy ,
   

Jazz, saxofón a charleston na hodine dejepisu

Aj tento rok sa žiaci tretieho ročníka na hodinách dejepisu učili o medzivojnovom období. Okrem faktov, ktoré sme si odniesli z týchto hodín, sme si túto tému ozvláštnili aj inou formou učenia. Veď stále platí staré zlaté pravidlo "Lepšie raz vidieť ako stokrát počuť."

A tak sme si pripravili na návrh pani učiteľky Pavlovovej netradičnú hodinu na predstavenie kultúry tohto obdobia. Požiadavky boli jasné: jazz, saxofón a samozrejme, nesmel chýbať ani charleston. S troškou kreativity sme spojili hlavy dokopy a príbeh "Slováka v Amerike" v našom podaní bol na svete. Touto hodinou v dobovom oblečení sme sa preniesli do obdobia 20-tych rokov a urobili radosť nielen pani učiteľke, ale aj sebe, že sme to perfektne dokázali a zvládli.

dejepis charleston


logo     logo      logo      logo     Facebook GJAR     Instagram
          GJAR     logo     logo    
© 2013 Gymnázium Jána Adama Raymana, Mudroňova 20, Prešov
Správca obsahu a technický prevádzkovateľ webového sídla: Gymnázium Jána Adama Raymana, Mudroňova 20, Prešov