preskočiť navigáciu klávesové skratky hlavná stránka , aktuálne oznamy , mapa stránok , mapa webového sídla , kontakt , dokumenty školy , fotogaléria , prijímacie konanie , prehlásenie o prístupnosti , EduPage GJAR , úspechy , webmail pre zamestnancov a žiakov školy ,
   

Naše úspechy

Dňa 15. 05. 2024 sa družstvo chlapcov našej školy zúčastnilo turnaja" O pohár Dekana FVT TUKE" vo futsale SŠ.

V konkurencii 16 družstiev z celého kraja naši chlapci po výborných výkonoch a po výsledkoch: GJAR – SPŠ stavebná PO 2:2 , GJAR – SPŠ strojnícka PO 5:0 , GJAR – Hotelová akadémia PO 6:1 obsadili chlapci 1. miesto v skupine a postúpili do boja o finále. V zápase o finále vo vyrovnanom a kvalitnom zápase sme dosiahli výsledok GJAR – ELBA PO 1: 1 a po penaltovom roztrele sme vyhrali 3:1 a postúpili do finále. Vo finále sme s prehľadom zvíťazili s výsledkom GJAR – SOŠ dopravná PO 2:1 a tak sme sa stali celkovým víťazom turnaja. Domov sme si priniesli pekný pohár a zlaté medaily.

Za vzornú reprezentáciu našej školy chlapcom ďakujeme.

Fotogaléria

obr29

 

Dňa 10.5.2024 sa na atletickom štadióne ZŠ Šmeralová v Prešove konalo okresné kolo v atletike žiakov a žiačok základných škôl. Našu školu reprezentovalo 8 žiakov a 6 žiačok, ktorí zabojovali a uchádzali sa o popredné miesta na jednotlivých súťažných disciplínach. Medzi chlapcami sa najlepšie darilo Tomášovi Perečínskemu IV.OA, ktorý obsadil v silnej konkurencií 3.miesto v disciplíne vrh guľou 10,14 m. Z dievčat na stupienky víťazov sa postavila Alica Lengyelová II.OA a s časom 2:43.56 sa umiestnila na 2.mieste. V súťaží družstiev spomedzi všetkých 22 prihlásených základných škôl sa dievčenské družstvo umiestnilo na 6.mieste a chlapčenské družstvo na 5.mieste.

Ďakujeme za reprezentáciu a blahoželáme k ich výkonom, ktoré si môžete pozrieť na tomto videu.

IMG 0807

     Ekonomická olympiáda aj tento rok vzbudila záujem u takmer 11 tisíc mladých ľudí a pomohla im  získať ocenenie a uznanie za svoje vedomosti a schopnosti v oblasti ekonómie a financií. Siedmy ročník Ekonomickej olympiády pre stredoškolákov vyvrcholil finálovým kolom, ktoré sa konalo vo štvrtok 25. apríla 2024 v hoteli Devín v Bratislave.

Našu školu na tomto finálovom kole reprezentoval MAREK MIHALKO zo septimy.

     Test celoslovenského finále bol zameraný na aktuálne ekonomické problémy. Stredoškoláci museli argumentovať, aké dopady môže mať zavedenie dane z pridanej hodnoty (DPH) na poplatky za odbery podzemných vôd na vodárenské spoločnosti alebo poľnohospodárov, ako by mohli majitelia lyžiarskych stredísk zabrániť stratám v dôsledku teplej zimy a nedostatku snehu, alebo vypočítať či sa oplatí zdedenú chatu opraviť a prenajímať, alebo predať a uložiť peniaze do banky. 

     Po písomnom teste nasledovalo ústne kolo, na ktoré sa síce Marekovi nepodarilo prebojovať, ale aj tak získal nové znalosti z ekonomickej sféry a následne ich môže aplikovať aj v každodenných situáciách.

     Marekovi ďakujeme za reprezentáciu školy a držíme palce pri ďalších súťažiach.

EO24 8096-1536x1024

https://ekonomickaolympiada.sk/finale-7-rocnika/

BANKOMAT NÁPADOV je súťaž určená pre žiakov programu Viac ako peniaze (tento program na škole realizujeme v spolupráci s organizáciou JA Slovensko).

 

Cieľom súťaže je: prebudiť u žiakov ich kreativitu, inovatívne myslenie, rozvíjať samostatnú prácu a finančnú gramotnosť; zlepšiť komunikačné a prezentačné schopnosti žiakov; stretnúť sa v manažérskom prostredí s porotou zloženou z odborníkov z praxe a získať spätnú väzbu na svoju prácu.

 

     Súťažiaci svoje návrhy najprv pripravili v školských podmienkach. Najoriginálnejšie práce potom postúpili do finále, ktoré sa 30. apríla 2024 konalo v Banskej Bystrici.

 

Na tomto finálovom kole našu školu reprezentovala Emília Sopková z 3.A.

 

     Svoj projekt s názvom Freshkáči úspešne prezentovala pred odbornou porotou. Svojou snahou a inovatívnym nápadom - ako využiť AI v domácnosti - si vybojovala v silnej konkurencii výborné 3. miesto.

 

     Z úspechu sa spolu s Emily tešíme, srdečne blahoželáme a želáme veľa síl a energie pri ďalších aktivitách.

 

 

Obrazok 1

 

Obrazok

 

 

obrazok vyhra

 

Obrazok diplom

 

 

 

https://lnk.sk/eehr

 

 

V piatok 3. mája sa v Banskej Bystrici uskutočnilo národné finále súťaže Spievam po francúzsky 2024.

VERONIKA KOVÁČOVÁ z I.B triedy získala v najpočetnejšej kategórii od 15 do 17 rokov nádherné 3. MIESTO.

Veroniku na súťaži sprevádzala školská kapela v zložení David Činčera, Dávid Mrúz, Marek Krištof, Sophia Mária Bačová a Peter Christian Hagyari.

Všetkým srdečne blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu GJAR.

PK CJ

a m

b m

e m

f m

g m

h m


logo     logo      logo      logo     Facebook GJAR     Instagram
          GJAR     logo     logo    
© 2013 Gymnázium Jána Adama Raymana, Mudroňova 20, Prešov
Správca obsahu a technický prevádzkovateľ webového sídla: Gymnázium Jána Adama Raymana, Mudroňova 20, Prešov