preskočiť navigáciu klávesové skratky hlavná stránka , aktuálne oznamy , mapa stránok , mapa webového sídla , kontakt , dokumenty školy , fotogaléria , prijímacie konanie , prehlásenie o prístupnosti , EduPage GJAR , úspechy , webmail pre zamestnancov a žiakov školy ,
   

Naše úspechy

Školské majstrovstvá okresu Prešov v zrýchlenom šachu pre školský rok 2022/2023 pokračovali turnajom krajského kola pre žiačky a žiakov ZŠ a osemročných gymnázií a žiačky a žiakov stredných škôl v Bardejove.
Organizátorom súťaže bol BŠK Bardejov a Senior centrum, ktoré poskytlo priestory pre túto súťaž. Po zdĺhavej registrácii študentov boli stručne a jasne prezentované pokyny, pravidlá a priebeh súťaže.

Pravidlá zastrešovala FIDE a pre hru bol určený švajčiarsky systém. Našich študentov čakalo 7 kôl po 2x15 min a 3 sek. na ťah v boji o postup na celoslovenské kolo v zrýchlenom šachu.

Medzi študentmi nás reprezentoval Daniel Kostura a vďaka „divokej" karte aj Adam Demjanovič. V konkurencii dvadsiatich študentov naši žiaci neobsadili víťazné miesta, ale aj napriek tomu ich výkony boli hodné pochvale.
V konkurencii 9 študentiek nás statočne reprezentovala Terezka Vojteková a Natália Ivanecká, ktorá v tejto kategórii suverénne obsadila 1. miesto a tým získala postup na celoslovenské kolo.

Naši študenti dňa 7.12.2022 potvrdili, že Gymnázium Jána Adama Raymana vzdeláva a vychováva úspešných mladých ľudí.

Video

sach KK

Slovenský šachový zväz s podporou Ministerstva ŠMVT vyhlásil Školské majstrovstvá okresu Prešov v zrýchlenom šachu pre školský rok 2022/2023.

Prešovský krajský šachový zväz, ŠO TJ Slávia PU usporiadal v dňoch 30.11. a 1.12.2022 turnaj pre žiakov a žiačky ZŠ a osemročných gymnázií a žiakov a žiačky stredných škôl. Gymnázium Jána Adama Raymana bolo súčasťou tejto súťaže.

Našim žiakom nebola hracia miestnosť cudzia. Keďže žiaci GJAR navštevujú Klubovňu ŠO TJ Slávia PU, potvrdili svoje kvality aj v tejto súťaži. Turnaj prebiehal v tichu a rešpekte k súperovi pod dozorom rozhodcu pána Kováčika.
Medzi žiakmi ZŠ a osemročných gymnázií nás reprezentoval Damián Ziman, ktorý zo zaslúženého 2. miesta postúpil na krajské kolo do Bardejova. V kategórii stredných škôl boli diplomom a postupom na krajské kolo ocenení Daniel Kostura, Natália Ivanecká a Tereza Vojteková.

Postupujúcim gratulujeme a držíme prsty pri postupe na celoslovenské kolo, o ktoré budú bojovať 7. decembra 2022 v Bardejove.

Fotogaléria podujatia

24. novembra sa uskutočnil už 30. ročník dejepisnej súťaže žiakov českých a slovenských gymnázií. Tento ročník bol venovaný Európe v čase 2. svetovej vojny s podtitulom „Cesta do pekla a zpět“. DO finále sa prebojovalo 75 trojčlenných tímov gymnázií z Čiech a Slovenska, ktoré si najprv porovnali svoje vedomosti v krajských kolách, ktorých sa zúčastnilo skoro 330 škôl.

Naše gymnázium vo finále zastupoval tím v zložení Marta Balážová (3. A), Dávid BožikFilip Cvik (obaja 4. C). V silnej konkurencii sa vysporiadal s náročnými úlohami troch súťažných kôl a obsadil konečné 26. miesto. Náš tím sa dostal dokonca aj na titulku iDNES.cz J

Gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu.

 

Dňa 05. 12. 2022 sa družstvo chlapcov našej školy zúčastnilo finále okresného kola vo florbale SŠ, kde postúpili po víťazstve zo skupiny.

Po výsledkoch: GJAR – Spojená škola Masarykova Prešov 0:1,GJAR – SŠ Ľ. Podjavorinskej Prešov 2:0, GJAR – SPŠ stavebná Prešov 0:2 obsadili naši chlapci celkové 3. miesto v okrese Prešov v konkurencii 16 stredných škôl.

Za výborné umiestnenie a vzornú reprezentáciu našej školy ďakujeme.

Video

OK florbal ziaci SS 2022

 

2.12.2022 sa uskutočnilo Finále florbalového turnaja žiačok SŠ.

Dievčenský tím Gymnázia Jána Adama Raymana v ňom obsadil skvelé 3.miesto, spomedzi 8 zúčastnených škôl. Aj keď sme od prvého zápasu nasadili vysoké tempo a prvý zápas sme vyhrali, v ostatných zápasoch bola brána súperov zakliata. Postup do finále krajského kola sa nám tak potom vzdialil.

Napriek tomu sme s výkonom dievčat veľmi spokojný a patrí im veľká vďaka za ich reprezentáciu. Výsledky zápasov:

Súkromná stredná spojená škola ELBA - GJAR    0:2

Spojená škola Masarykova - GJAR    1:0

Stredná odborná škola pedagogická - GJAR    3:2

Priebeh turnaja, ako aj víťaznú oslavu si môžete pozrieť na videu.

 

OK florbal ziacky SS 2022


logo     logo      logo      logo     Facebook GJAR     Instagram
          GJAR     logo     logo    
© 2013 Gymnázium Jána Adama Raymana, Mudroňova 20, Prešov
Správca obsahu a technický prevádzkovateľ webového sídla: Gymnázium Jána Adama Raymana, Mudroňova 20, Prešov