preskočiť navigáciu klávesové skratky hlavná stránka , aktuálne oznamy , mapa stránok , mapa webového sídla , kontakt , dokumenty školy , fotogaléria , prijímacie konanie , prehlásenie o prístupnosti , EduPage GJAR , úspechy , webmail pre zamestnancov a žiakov školy ,
   

Naše úspechy

 

     Dňa 27.10.2023 sa žiaci našej školy zúčastnili matematickej tímovej súťaže Košický Matboj.

Súťažilo 48 tímov a naše 2 tímy sa umiestnili:

Gjarkovci 1 – Branislav Rogoň, Marek Jambrich, Jakub Ondrija, Richard Prikler (všetci kvinta) – umiestnili sa na výbornom 9. mieste.

 

Gjarkovci 2 - Adam Prídavok (IV.C), Daniel Kostura (oktáva), Marek Ištok (sexta), Jakub Kovalík (oktáva) – umiestnili sa na 33. mieste.

 

Všetkým žiakom srdečne blahoželáme a želáme veľa úspechov v ďalších súťažiach.

 

Výsledková listina:

https://seminar.strom.sk/media/uploads/vysledkovkamatboj2023.pdf

     Dňa 23.10.2023 sa žiaci našej školy zapojili do súťaže Olympiáda o Európskej únii. Jedná sa o vedomostnú súťaž, ktorej cieľom je prehĺbiť poznatky o fungovaní Európskej únie.

     Našu školu reprezentovali tímy žiakov tried: 3.A, 07.A, 4.A, 4.B, 4.C, 08.A.

 

     Srdečne blahoželáme tímu v zložení: Maroš Hrbatý (4.A), Soňa Horňaková (4.B) a Ema Lešková (4.B). Teší nás, že nás budú reprezentovať na celoslovenskom finále dňa 10.11.2023 v Trnave. Súťažiacim prajeme veľa šťastia, úspechov a tvorivých nápadov.

 

 

 

IMG 20231023 094952 2 11zon

 

 

IMG 20231023 095019 4 11zon

 

 

IMG20231023102032 5 11zon

 

 

IMG20231023102121 6 11zon

 

snímka obrazovky 7

 

 

 

V piatok 23. júna 2023 sa v priestoroch Elektrárne Piešťany konalo finále 10. ročníka súťaže Hľadá sa energia. Vo finále sa predstavilo najlepších 8 tímov z celého Slovenska z online časti a počas 3-hodinového finále ich čakali 3 náročné úlohy.

Našu školu zastupovali až tri tímy, všetci žiaci boli z kvarty A:

Jacuzzi: Zuzana Vongrejová, Ján Sýkora, Martin Šimko

Profis: Richard Prikler, Marek Jambrich, René Repaský

Energizers: Ivana Čechová, Nela Gardošová, Jakub Fedorko

Riešenie úloh preverilo nielen vedomosti, ale aj tímovú spoluprácu, prezentačné schopnosti, manuálne zručnosti, flexibilitu a kreativitu žiakov.

Tím Jacuzzi získal vynikajúce 3. miesto, tím Energizers obsadil 4. miesto a tím Profis sa umiestnil na 7. mieste.

Za najlepšiu učiteľku bola vyhlásená PaedDr. Iveta Štefančínová, Ph.D.

Srdečne blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy!

 

3miesto.jpg

3miesto1.jpg

 

prezentacia1.jpg

4miesto.jpg

experiment2.jpg

 

najlepsieucitel.jpg

obecenstvo.jpg

sutaz.jpgIMG-20230623-WA0077.jpg

 

experiment1.jpg

poster.jpg

piestany1.jpg

 

trencin.jpg

kysak.jpg

 

     Dňa 19.10.2023 sa žiaci našej školy zapojili do súťaže Olympiáda o verejnej správe. Cieľom tejto súťaže je zvýšiť povedomie o existencii a prínose územnej samosprávy (miest, obcí a samosprávnych krajov na Slovensku pre spoločnosť), rozšíriť poznatky žiakov o fungovaní štátnej správy a podnietiť záujem o verejné dianie na štátnej, miestnej a regionálnej úrovni.

     Našu školu reprezentoval tím v zložení:

Dávid Ondrija, Oliver Jurík, Lukáš Verčimák, Juraj Polomský (všetci oktáva) a od postupu do krajského kola ich delila len 1 správna odpoveď. Ku krásnemu úspechu – 10. miesto – srdečne blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy.

Gymnázium Jána Adama Raymana so svojimi študentmi dosiahlo významný úspech v prestížnej vedomostnej súťaži Mladý Európan. Vo finále 18. ročníka súťaže, ktoré sa konalo na pôde Prešovskej univerzity 15. júna 2023, tímové zápolenie prinieslo skvelé umiestnenie - 6. miesto.

Na súťaži sa stretlo 13 družstiev z rôznych stredných škôl zo Slovenskej republiky, ktoré sa kvalifikovali prostredníctvom víťazstva vo svojich regionálnych kolách. Tím Gymnázia Jána Adama Raymana tvorili študenti Adam Prídavok, Martin Mihalčin a Juraj Polomský pod vedením Mgr. Ľ. Kazimírovej, ktorí preukázali svoje vynikajúce vedomosti a schopnosti v oblasti európskej histórie, geografie, zaujímavostiach o EÚ a významných osobnostiach EÚ a jej členských krajín.

Ich úspech na súťaži je dôkazom ich tvrdej práce, oddanosti a vynikajúceho vzdelania, ktoré získali na Gymnáziu Jána Adama Raymana. Títo študenti sú obdivuhodným príkladom talentu, ktorý sa na tejto škole rozvíja a podporuje. Ich analytické myslenie, technické zručnosti a organizačný talent prispeli k ich výkonu a viedli ich k úspešnému umiestneniu v tejto náročnej súťaži.

Úspech tímov na súťaži je dôkazom toho, že mladí Slováci a Slovenky majú silnú európsku identitu a vášeň pre európske hodnoty.

Vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku, Prof. RNDr. Vladimír Šucha DrSc. vyjadril svoje potešenie nad výkonom mladých talentov zo Slovenska. Uviedol, že je veľmi potešený, keď vidí, že mladí ľudia sa zaujímajú nielen o svoju národnú, ale aj európsku identitu a bažia po ďalšom poznaní. Ich výborný prehľad o Európskej únii je dôkazom ich záujmu a nadšenia pre Európu.